Skip to content

This item is a compact model of Brick Light. Very Latest Technology and design which gives a smart glow to your walls as Mini Brick Light, Path Lights,Step Lights. Consumption is only 1w but the light output is much brighter. Amazing Value and Latest Style of giving Class to your walls and garden boundaries. IP Rated-IP44 waterproof & weatherproof.
Please Note
| Barcode | 5055875573758 |
|---|---|
| Wattage | 1.5W |
| Average Life | 15,000 Hours |
| Bulb Type | LED |
| Colour | 3000K Warm White |
| Energy Rating | G |
| Voltage | 240V 50Hz AC |
| Lumens | 44LM |