1
/
of
11
4.5w LED GX53 Light Bulb Replacement For CFL Warm White
4.5w LED GX53 Light Bulb Replacement For CFL Warm White
SKU:
LEDGX54WW
In Stock
Order by 4.00pm for same day dispatch
Regular price
£5.99
Regular price
Sale price
£5.99
Unit price
/
per
Couldn't load pickup availability
If you need to order more than 200 units Contact Us
Share

Details
- Replacement for CFL 40W GX53 7w,9w ,11w
- Power consumption only 4.5w Warm white 3000k
- Energy rated F, 95% saving
- Beam Angle 120°
- Life Expectency 30,000 Hours
More Information
| Barcode | 5060233375653 |
|---|---|
| Wattage | 4.5W |
| Average Life | 15,000 Hours |
| Bulb Type | LED |
| Colour | 3000K Warm White |
| Energy Rating | F |
| Voltage | 240V 50Hz AC |
| Lumens | 400LM |
Set of 3 USB Rechargeable LED Wax Gold Glass Flameless Candles with Remote Control
£23.99
£24.99
Double Wall Socket Switched Black Nickel 2 Gang Screwless 13a Double Pole N410GME
£9.99
View Product
2 Pack LED Cooker Hood Bulb 3w Warm White Brightness Energy Saving E14 Small Screw
£8.99
£9.99