1
/
of
6
5w G9 LED Bulb Warm White Equivalent 40w
5w G9 LED Bulb Warm White Equivalent 40w
SKU:
G95WWW
In Stock
Order by 4.00pm for same day dispatch
Regular price
£2.99
Regular price
Sale price
£2.99
Unit price
/
per
Couldn't load pickup availability
If you need to order more than 200 units Contact Us

Share

Details
- G9 LED Warm Whitel White 3000k
- High Quality And Reliable
- Saves Upto 90% On Running Costs, Producing High Power Light Using Only 5w
- Lasts Longer Than Halogen Saving Re-lamping
- Produces Less Heat Than Standard Halogen, NOT DIMMABLE
More Information
| Barcode | 5055875575738 |
|---|---|
| Wattage | 5W |
| Equivalent To | 40W |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Base | G9 |
| Colour | 3000K Warm White |
| Voltage | 240V 50Hz AC |
| Lumens | 350LM |
Set of 3 USB Rechargeable LED Wax Gold Glass Flameless Candles with Remote Control
£23.99
£24.99
Double Wall Socket Switched Black Nickel 2 Gang Screwless 13a Double Pole N410GME
£9.99
View Product
2 Pack LED Cooker Hood Bulb 3w Warm White Brightness Energy Saving E14 Small Screw
£8.99
£9.99