
Details
10w round flush mount light by Long Life Lamp Company. Bright light output and low power consumption make you save up to 90% on running costs.IP54 rated, suitable for outdoor installation.The box includes instructions and screws. Ideal for bathroom, corridor, car parks, commercial buildings, store rooms.
Please Note: This product is NOT dimmable.
More Information
| Barcode | 5055875500044 |
|---|---|
| Wattage | 10W |
| Average Life | 30,000 Hours |
| Equivalent To | 90W |
| Bulb Type | LED |
| Colour | Cool White 6000K |
| Energy Rating | D |
| Voltage | 240V 50Hz AC |
| Lumens | 1440LM |