Skip to content

Beautiful Garden LED Bollard
Our Garden Post Light will transform your outdoor living space, accentuating your style. Whether you want to light up the night or add some decorative appeal to your outdoor patio, this lantern light post will compliment your garden.
The sleek and Contemporary design provides the perfect outdoor garden light.
Waterproof garden light provides high quality finish.
2 YEAR GUARANTEE FOR PEACE OF MIND
This product is required to be installed by an electrician as it needs wiring.
| Barcode | 5056151740772 |
|---|---|
| Wattage | 12W |
| Average Life | 10,000 Hours |
| Equivalent To | 130w |
| Bulb Type | LED |
| Colour | 3000K Warm White |
| Energy Rating | E |
| Voltage | 240V 50Hz AC |
| Lumens | 1330LM |
| Bulb CLR | 110cr |